FREE na Święta :)

Szanowni Państwo,
w imieniu Zarządu i Rady Fundacji FREE oraz FREEowych dzieci, rodziców, edukatorów i specjalistów chcielibyśmy życzyć Państwu:
zdrowia – ono wysuwa się na prowadzenie w rankingu życzeń, bo jest szczególnie kruche w tym dziwnym czasie, kiedy nasz świat opanowała epidemia.

Spokoju – jak najmniej pospinanych karków, bólów głowy, reakcji alergicznych i “hercklekotów”, a jak najwięcej stanu zen
Odpoczynku – od ekranów komputerów, polityki i dla tak trudnej dla wielu z nas  codzienności.
Prezentów – podarowanych prosto z serca, takich, które sprawią, że się uśmiechniemy i poczujemy, że ktoś o nas myśli i chce nam sprawić przyjemność.
Rodzinnej atmosfery – to życzenie w tym roku wyjątkowo trudne, bo z wieloma bliskimi się nie spotkamy. Rodzinna atmosfera to jednakże coś tak silnego, że możemy ją poczuć nawet na odległość. Albo zbudować ze wspomnień.
Radości – z wszystkiego co mamy, co jest nam drogie i co sprawia, że się uśmiechamy na co dzień.
Życzymy Państwu, abyście nosili w sobie pewność, że w pobliżu zawsze jest ktoś, kto Was kocha, życzy Wam dobrze i chce dla Was jak najlepiej.  
Życzymy także życzliwości otrzymywanej od innych ludzi, i tej dawanej od siebie światu. Bądźmy także życzliwi dla nas samych (o tym zapominamy nazbyt często).  
Niech kolejny rok będzie dla nas dobry – spełniajmy się w sferze osobistej i zawodowej.
I niech kieruje nami czułość. Dzięki Oldze Tokarczuk tak wielu z nas ponownie odkryło jej piękno: 
Czułość jest tą najskromniejszą odmianą miłości. To ten jej rodzaj, który nie pojawia się w pismach ani w ewangeliach, nikt na nią nie przysięga, nikt się nie powołuje. Nie ma swoich emblematów ani symboli, nie prowadzi do zbrodni ani zazdrości. Pojawia się tam, gdzie z uwagą i skupieniem zaglądamy w drugi byt, w to, co nie jest „ja”.
Bądźmy zdrowi, dobrzy i czuli dla siebie w nadchodzącym 2021.

Skip to content