Emocjonalny fundament – wsparcie dla wszystkich

Niejednokrotnie można usłyszeć że nauczyciele czy specjaliści pracujący z dziećmi zawsze powinni znać rozwiązanie, zawsze być do dyspozycji i zawsze wiedzieć jak współpracować ze sobą nawzajem i z rodzicami. O rodzicach także słyszy się nierzadko podobne opinie.

A co jeśli ludzie-rodzice, ludzie-specjaliści nie mają zasobów, są przytłoczeni obowiązkami lub na granicy wypalenia zawodowego czy rodzicielskiego?Tak ważna jest troska o dorosłych wokół dziecka! Wszak wyczerpany ratownik nie jest w stanie wspierać odpowiednio małego człowieka, który potrzebuje wsparcia na swojej ścieżce rozwoju.

Zadanie realizowane od 24 sierpinia br. we FREE „Emocjonalny fundament” obejmuje wszystkie trzy strony – specjalistów, którzy mają zagwarantowaną najwyższej klasy superwizję, rodziców, tych w najtrudniejszej życiowej sytuacji, którym mogliśmy sfinansować psychoedukację rodzicielską oraz dzieci, dla których prowadzone są zajęcia wsparciowe. To ogromnie ważne zadanie możemy realizować dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Opolskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Już po miesiącu realizacji zadania widzimy efekty tego wsparcia.

Skip to content